Radio Wolna Azja

4-01-2005

wersja do druku

Share

Pożar w „Sali Ludowej” w Sichuanie – podejrzenie podpalenia

Siedzibę władz lokalnych w tybetańskim regionie południowo-zachodnich Chin zniszczył pożar. Według źródeł RFA jego przyczyną mogło być podpalenie w proteście przeciwko chińskim rządom.

„23 grudnia między pierwszą a drugą w nocy doszczętnie spłonęła siedziba władz prefektury Kardze (chiń. Ganzi) – mówi zastrzegające anonimowość źródło. – W pobliżu pogorzeliska znaleziono tybetańskie plakaty i ulotki niepodległościowe”.

Do pożaru doszło w czasie posiedzenia Zgromadzenia Ludowego prefektury Kardze w Sichuanie. Według źródeł RFA w budynku nie było jednak żadnych ludzi.

„Plakaty i ulotki rozlepiono nawet na okolicznych stupach (buddyjska budowla sakralna). Władze lokalne podejrzewają elementy separatystyczne, ale do tej pory nie dokonano żadnych aresztowań” – twierdzi źródło RFA.

Podczas grudniowego posiedzenia lokalne Zgromadzenie Ludowe miało omawiać strategię walki z separatyzmem w regionie. Przedstawiciele policji potwierdzili spłonięcie budynku w rozmowie z RFA, odmówili jednak podania dalszych szczegółów. Według oficjalnych źródeł nie było ofiar w ludziach.


Home Aktualności Raporty Teksty Archiwum Linki Pomoc Galeria
 
NOWA STRONA (od 2014 r.)