Teksty. Z perspektywy Tybetańczyków

wersja do druku

Share

Grzmot narodowego bębna uderzanego ludzkim życiem

Gudrup

 

Ludowi Krainy Śniegu przyświeca jeden cel: sprowadzenie do niepodległej ojczyzny Jego Świątobliwości Dalajlamy. Kiedy opowiedział się On za pokojową walką o autonomię Tybetu, sześć milionów rodaków uszanowało to życzenie. Jednak rząd Chin propozycji tej nie przyjął.

 

Co gorsza, Tybetańczycy, którym drogi jest własny naród, są bezpodstawnie aresztowani i prześladowani. Tybetańczycy, którzy nie chcą wyrzec się Jego Świątobliwości albo uznać chińskich rządów w swoim kraju, są skrytobójczo mordowani lub znikają. Skoro Chiny mają naród tybetański za nic, zaostrzamy naszą walkę, w której nie stosujemy przemocy.

 

Opisujemy rzeczywistość Tybetu spalonymi ciałami, które wołają o wolność. Wyższe Istoty, proszę skierujcie oczy na Tybet. Matko Ziemio, obdarz go współczuciem. Sprawiedliwy świecie, stój na straży prawdy.

 

Czystą Krainę Śniegu plami dziś krew i depce wojsko. Tę bitwę wygramy my, synowie i córki Krainy Śniegu. Zwyciężymy mocą prawdy, wypuszczając strzałę własnego życia z łuku umysłu.

 

Drodzy bracia i siostry z Krainy Śniegu, proszę, zjednoczcie się, przedkładając dobro całego narodu nad własne sprawy. Równość i wolność nastaną tylko dzięki temu.

 

 

14 marca 2012

 

 

 

samospaleniegudrupnagczu4pazdziernika2012sieciowykolaz_400
 

 

 

Gudrup - czterdziestotrzyletni intelektualista, pisarz i bloger, który kształcił się w Indiach - dokonał samospalenia 4 października 2012 roku w Nagczu (chiń. Naqu), w Tybetańskim Regionie Autonomicznym. Zmarł tego samego dnia.

 


Home Aktualności Raporty Teksty Archiwum Linki Pomoc Galeria
 
NOWA STRONA (od 2014 r.)