Centralna Administracja Tybetańska

7-07-2007

wersja do druku

Share

Komunikat Specjalnego Wysłannika Jego Świątobliwości Dalajlamy

 

Wysłannik Kelsang Gjalcen i ja oraz towarzyszący nam dwaj członkowie Zespołu Specjalnego Sonam N. Dagpo i Bhuczung K. Cering złożyliśmy wizytę w Chinach w dniach 29 czerwca - 5 lipca, żeby przeprowadzić szóstą rundę rozmów z przywódcami chińskimi. Po powrocie do Dharamsali złożyliśmy sprawozdanie Jego Świątobliwości Dalajlamie i kalonowi tipie Samdongowi Rinpocze. Przedstawiliśmy także relacje marszałkowi i wicemarszałkowi Tybetańskiego Parlamentu na Wychodźstwie oraz kaszagowi.

 

Podczas tej wizyty w czasie trzydziestu sześciu godzin przeprowadziliśmy trzy rundy rozmów w Szanghaju i Nankinie. Stronę chińską reprezentowali wiceministrowie Centralnego Departamentu Pracy Frontu Jedności Zhu Weiqun i (niedawno mianowany na to stanowisko) Sithar. Dyskusje były otwarte i szczere. Obie strony jednoznacznie określiły swoje rozbieżne stanowiska i poglądy w wielu kwestiach.

 

Proces naszego dialogu wszedł w krytyczną fazę. W najbardziej stanowczy sposób przedstawiliśmy nasze poważne zastrzeżenia w szeroko rozumianej kwestii tybetańskiej i, jeśli proces naszego dialogu ma posunąć się dalej, zaproponowaliśmy podjęcie konkretnych kroków.

 

Na polecenie Jego Świątobliwości Dalajlamy mamy przedstawić wyczerpującą analizę procesu dialogu. Kalon tipa Samdong Rinpocze wyznaczy spotkanie Zespołu Specjalnego, którego zadaniem jest pomaganie Wysłannikom w procesie rozmów.

 

Lodi Gjari 

Dharamsala 

 

 Home Aktualności Raporty Teksty Archiwum Linki Pomoc Galeria
 
NOWA STRONA (od 2014 r.)